| | فارسی العربیه English |
صفحه نخست
دانشگاه امام صادق علیه‌السلام<
هیئت امناء جامعه الامام الصادق (ع)
حوزه ریاست<
اداره کل روابط عمومي و بين‌المللي<
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي<
دانشکده ها<
معاونت پ‍ژوهشي<
مركز زبان
معاونت دانشجويي و فرهنگي
معاونت سرمايه انساني و مديريت منابع 
اداره کل طرح و برنامه
گزينش و پذيرش دانشجو
نرم‌افزار جامع آموزش
نرم‌افزار جامع اداري و مالي
سامانه اطلاعاتي جامع دانشگاه(ساجد)<
كتابخانه، سامانه اطلاعات علمي دانشگاه(ساعد)
پرديس خواهران
  545

جشن میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله و امام صادق علیه‌السلام و سی و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه امام صادق علیه السلام

جشن باشکوه میلاد پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله وامام صادق علیه‌السلام و سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام شب گذشته با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی، جمعی از اعضاء هیأت أمناء جامعه الامام الصادق علیه‌السلام، استادان،‌ دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی در زمان تأسیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام هدف خود را تربیت نیرو و مدیر برای آینده انقلاب اسلامی عنوان کرده و تاکنون نیز در انجام این وظیفه موفق بود و جانشینان این عالم مجاهد باید اخلاص و هدف بنیان‌گذار این دانشگاه را پیگیری کنند.

آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران با تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین دکترسعدی به ریاست دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، ایشان را دارای شایستگی‌های علمی و اخلاقی دانسته و موفقیت ایشان را مسئلت نمود. آیت الله خاتمی افزود که  حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی عِلماً و عمَلاً شایستگی جانشینی آیت الله مهدوی کنی قدس‌سره را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی یک سیاست‌مدار و عالم مخلص بود که شایسته هرگونه تقدیر است، چراکه ایشان در طول مدت حیات خود تولیت مدرسه مروی تهران را برعهده داشت و در این مدت حق تولیت خود که مبلغ بالایی بود را صرف نیازمندان و ساخت مدرسه کرد.

آیت الله خاتمی در ادامه اظهار کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی در دوران فتنه نیز به‌خوبی امتحان خود را پس داد، ایشان خطاب به یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: برخلاف دوستی ۵۰ ساله با شما، اگر از سران فتنه حمایت کنید، از شما اعلام برائت کرده و مقابل شما می‌ایستم.

وی در ادامه تصریح کرد: بنیان‌گذار دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با آنکه از لحاظ سنی از مقام معظم رهبری بزرگ‌تر بودند، اما همیشه نسبت به رهبر انقلاب ارادت داشته و در جلسات خصوصی نیز از ایشان با احترام یاد می‌کردند و معتقد بودند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسئولیت سنگین رهبری جهان اسلام را برعهده دارند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی در مدت ریاست‌شان در مجلس خبرگان رهبری تمام تلاش خود را برای برگزاری منظم جلسات تمام تلاش خود را به‌کار می‌گرفتند و برخلاف داشتن مطایبه، در اداره جلسات فردی محکم بودند.

آیت الله خاتمی در ادامه عنوان کرد: دانشگاه امام صادق علیه‌السلام باید در بین دانشگاه‌های جهان اسلام یک دانشگاه الگو و نمونه باشد.

امام جمعه موقت تهران در پایان سخنان خود با اشاره‌ به هم‌زمانی سالگرد تأسیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و میلاد حضرت رسول گفت: رسول مکرم اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله الگوی کاملی برای جامعه بشری در تمام دوران‌ها هستند و باید از الگوی رفتاری ایشان در عصر حاضر نیز استفاده کرد.

دراین مراسم آقای صابر خراسانی به شعر خوانی و آقای علی جهانبخش به مدیحه سرایی پرداختند.

در حاشیه این مراسم نمایشگاه دستاوردهای جامعه الامام الصادق علیه‌السلام برگزار شد که مورد بازدید حاضران قرار گرفت. حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی رئیس دانشگاه امام صادق علیه‌السلام ضمن بازدید از نمایشگاه دقایقی را با مسئولان هر بخش به گفتگو پرداخت.

 دریافت نسخه pdf | دریافت نسخه ورد

تاریخ درج : ۱۳۹۷/۰۹/۰۴
زمان درج : ۱۲:۴۴
دفعات کلیک شده: 626
 

ايران_تهران_دانشگاه امام صادق عليه‌السلام- ص پ 159-14655 - کدپستي: 1465943681 - تلفن 88094001 - دورنگار 88093484

پست الكترونيکي: isu @ isu.ac.ir - نشاني‌الكترونيكي: http://www.isu.ac.ir