| | فارسی العربیه English |
صفحه نخست
دانشگاه امام صادق علیه‌السلام<
هیئت امناء جامعه الامام الصادق (ع)
حوزه ریاست<
اداره کل روابط عمومي و بين‌المللي<
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي<
دانشکده ها<
معاونت پ‍ژوهشي<
مركز زبان
معاونت دانشجويي و فرهنگي
معاونت سرمايه انساني و مديريت منابع 
اداره کل طرح و برنامه
گزينش و پذيرش دانشجو
نرم‌افزار جامع آموزش
نرم‌افزار جامع اداري و مالي
سامانه اطلاعاتي جامع دانشگاه(ساجد)<
كتابخانه، سامانه اطلاعات علمي دانشگاه(ساعد)
پرديس خواهران
  93

آقای افضلی در همایش مهدویت و چالش‌ها: مهدویت سنتی الهی است که قطعاً اتفاق می افتد

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نشست هم‌اندیشی مهدویت و چالش‌ها  در سالن شهید مطهری دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد. بخش نخست این همایش با محوریت چالش‌های نظری و معرفتی مهدویت بود و بخش دوم نیز به چالش‌ها در عرصه سیاست‌گذاری مهدویت پرداخته شد.

علیرضا افضلی در این نشست اظهار کرد: یکی از مؤلفه‌های مهم در عالم خلقت، سنن الهی است و به تعبیر خداوند از طریق همین سنت‌هاست که موضوع‌های مهم عالم خلقت رخ می‌دهد و مهدویت به‌عنوان یک سنت الهی قطعاً اتفاق می‌افتد و چشم ما به جمال امام زمان(عج) روشن می‌شود.

وی افزود: خدای متعال شرایطی را فراهم کرده و قوانینی بر آن وضع کرده و به انسان گفته است که اگر براساس قوانین الهی جلو بروید به فلاح و رستگاری می‌رسید و اگر به قوانین بی‌اعتنایی کنید به شکست خواهی رسید.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) بیان کرد: ما در عرصه طی کردن گام دوم انقلاب اسلامی هستیم و باید بررسی کنیم که عملکرد مردم و مسئولان در حوزه دکترین مهدویت چه بوده و در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به چه دستاوردهایی در حوزه مهدویت رسیده‌ایم.

افضلی عنوان کرد: آیا توانسته‌ایم که مهدویت را به‌صورت یک گفتمان رایج در جامعه دربیاوریم یا خیر؟ آیا تناسب مهدویت با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را بررسی کرده‌ایم؟ و آیا مهدویت یک محتوای مستقل برای جمهوری اسلامی است یا یک گفتمان جهانی؟ واضح است که مهدویت یک گفتمان جهانی است و امام زمان(عج) قطعاً ظهور می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که بتوانیم بسته‌های سیاستی و یک الگوی مناسب در دکترین مهدویت به جامعه برای شناساندن شخصیت امام زمان(عج) و مباحث ظهور ارائه بدهیمدریافت نسخه pdf | دریافت نسخه ورد

تاریخ درج : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
زمان درج : ۹:۳۷
دفعات کلیک شده: 95
 

ايران_تهران_دانشگاه امام صادق عليه‌السلام- ص پ 159-14655 - کدپستي: 1465943681 - تلفن 88094001 - دورنگار 88093484

پست الكترونيکي: isu @ isu.ac.ir - نشاني‌الكترونيكي: http://www.isu.ac.ir