| | فارسی العربیه English |
صفحه نخست
دانشگاه امام صادق علیه‌السلام<
هیئت امناء جامعه الامام الصادق (ع)
حوزه ریاست<
اداره کل روابط عمومي و بين‌المللي<
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي<
دانشکده ها<
معاونت پ‍ژوهشي<
مركز زبان
معاونت دانشجويي و فرهنگي
معاونت سرمايه انساني و مديريت منابع 
اداره کل طرح و برنامه
گزينش و پذيرش دانشجو
نرم‌افزار جامع آموزش
نرم‌افزار جامع اداري و مالي
سامانه اطلاعاتي جامع دانشگاه(ساجد)<
كتابخانه، سامانه اطلاعات علمي دانشگاه(ساعد)
پرديس خواهران
  114

دکتر ابوذر گوهری مقدم عضو هیئت‌علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در برنامه گفتگوی ویژه خبری: آمریکا به دنبال عملیات روانی بر مردم و ایجاد شکاف و اختلاف در صفوف آن‌هاست
 
 
دکتر ابوذر گوهری مقدم عضو هیئت‌علمی دانشکده معارف اسلامی و علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران درباره اقدامات خصمانه آمریکا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شرکت و مهم‌ترین دلایل قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی را بدین شرح عنوان نمود: اول؛ افزایش فشار و تحریم بر ملت ایران و نظام اسلامی در جهت تغییر رفتار در گام اول و درنهایت تغییر نظام. دوم؛ تلاش برای تغییر محاسبات مسئولان کشور در جهت همراهی، مصالحه و مذاکره با آمریکا. سوم؛ دادن پیام به کشورهای اروپایی و سایر کشورها در جهت عدم همکاری با ایران در حوزه تحریم‌ها و هشدار جهت تحریم  و مجازات این کشورها. چهارم؛ کمک به نتانیاهو و حزب متبوعش در انتخابات اخیر کنست-پارلمان اسرائیل-  و هدیه سیاسی به وی جهت پیروزی در انتخابات. پنجم؛ ایجاد تفرقه میان مردم و مسئولان در داخل کشور و ایجاد فضای سپاه هراسی  و درنهایت بهره‌برداری سیاسی از این اقدام در سیاست داخلی آمریکا در جهت مقابله با حزب دمکرات.
دکتر گوهری مقدم در پاسخ به سؤالی در مورد آثار این اقدام آمریکا گفت: این اقدام جنبه نمادین و سیاسی داشته و فاقد اثر عملیاتی است. درواقع آمریکا به دنبال عملیات روانی بر مردم و ایجاد شکاف و اختلاف در صفوف آن‌ها بوده و سعی می‌کند با القای ناکارآمدی حاکمیت، اهداف خود را تعقیب نماید اما این اقدام آمریکا اثر معکوس داشته و سبب همراهی مردم و  مسئولان و ایجاد اجماع در حمایت از دستگاه‌های نظامی و خصوصاً سپاه پاسداران شده است.
این عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در پاسخ به سؤالی پیرامون جهت‌گیری کلی سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی اشاره کرد اقدام اخیر قطعه ای از پازل کلان آمریکا جهت فشار بر نظام در راستای ورود به برجام های جدید و درنهایت باهدف تغییر نظام صورت می‌گیرد. طرح مسئله مذاکره توسط آمریکا عملیات فریب بوده و درنهایت تیم افراطی ترامپ به دنبال تغییر ماهوی نظام بوده و در این راستا تلاش می‌کند پرونده‌های قدیمی نظیر پرونده هسته را احیا و در حوزه‌های دفاعی نظامی و حقوق بشری پرونده‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی مفتوح نماید. 
دکتر گوهری مقدم با اشاره به مخالفت برخی مقامات داخلی آمریکا با این اقدام ترامپ، دلیل مخالفت آنها را هراس از واکنش احتمالی سپاه و در خطر افتادن منافع آمریکا دانست و اشاره کرد واکنش قاطع صریح و فوری دولت و مجلس شورای اسلامی می‌تواند مانع از اقدامات زیاده خواهانه و خلاف عرف و حقوق بین‌الملل آمریکا گردد.


دریافت نسخه pdf | دریافت نسخه ورد

تاریخ درج : ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
زمان درج : ۱۰:۴۹
دفعات کلیک شده: 119
 

ايران_تهران_دانشگاه امام صادق عليه‌السلام- ص پ 159-14655 - کدپستي: 1465943681 - تلفن 88094001 - دورنگار 88093484

پست الكترونيکي: isu @ isu.ac.ir - نشاني‌الكترونيكي: http://www.isu.ac.ir