| | فارسی العربیه English |
صفحه نخست
معاون پژوهش و فناوری
توليد و نشر<
دفتر ارتباطات و همكاري هاي علمي و بين المللي<
دفتر برنامه ريزي و پشتيباني پژوهش
مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی
کتابخانه و فنآوري اطلاعات
مرکز تحقیقات
خدمات پژوهشي
تماس با ما
  67

چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"

چهارمین جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت" با هدف فرهنگ‌سازی و تامین نیروی انسانی خلاق و کارآمد برای صنعت دریایی کشور، به وسیله ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی با همکاری ارگان‌ها، با برنامه‌هایی جامع از جمله طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی، مسابقات دانشجویی، فیلم کوتاه دریا، ایده بازار دریایی، ربات های زیر دریایی، شناورهای هوشمند، مسابقات دانش آموزی، سخنرانی علمی و کارگاه های آموزشی، نمایشگاه دستاوردهای فناورانه دریایی کشور برگزارخواهد شد. زمان برگزاری این جشنواره ۱ الی ۳ آبان ماه ۱۳۹۷است.

توضیحات بیشتردرباره طر‌ح‌های جشنواره ملی "دریا مسیر پیشرفت"

1- طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی

 در بخش طرح ها و دستاوردهای فناورانه دریایی کشور، ایده ها و تلاش های علمی صورت گرفته در جهت رشد و شکوفایی صنعت دریایی کشور به رقابت می پردازند و طرح های برگزیده مورد حمایت و تشویق قرار خواهند گرفت.

2- بخش ایده بازار دریایی

مسابقات ایده بازار دریایی با هدف پرورش ایده های خلاقانه و نوآورانه در حوزه دریا با همکاری دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر برگزار می گردد. مهم ترین هدف برگزاری ایده بازار حمایت و هدایت ایده های برگزیده به سمت تجاری سازی است.

3- مسابقات شناورهای هوشمند

با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، از طریق تشکیل و هدایت تیم های دانشجویی و ارائه کارگاه های آموزشی، مسابقه طراحی و ساخت شناورهای هوشمند برای دانشجویان برگزار می گردد. داوری تیم های شرکت کننده در زمینه های طراحی، ساخت و بخش عملی انجام می گیرد و در انتها نیز مسابقه ای بین شناورها برگزار خواهد شد.

4- بخش فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه ای دریا

این بخش از جشنواره با همکاری دانشگاه امیرکبیر صورت می گیرد. ابتدا از طریق فراخوان آثار دریافت می گردد و سپس مورد بررسی قرار می گیرد. محورهای این بخش شامل: زندگی مردم و دریا، دانشگاه و دریا، صنعت و دریا، گردشگری و دریا

5- مسابقات ربات های زیردریایی ROV

با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، مسابقات ربات های زیردریایی (ROV) از طریق فراخوان در دانشگاه ها از طریق تشکیل و هدایت تیم های دانشجویی برگزار خواهد شد. داوری تیم های شرکت کننده در زمینه طراحی، ساخت و حرکت ربات انجام گرفته و همزمان با برگزاری سومین دوره جشنواره دریا نیز رقابت بین تیم ها انجام خواهد شد.

6- بخش دانش آموزی

 یکی از مهمترین اهداف جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، ترویج اهمیت دریا و جلب نظر نوجوانان مستعد کشور به مطالعه و ادامه مسیر در جهت دریا می باشد. در بخش دانش آموزی جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت، مسابقه خانواده، آثار دانش آموزی (نقاشی، ماکت، داستان، شعر و …)، شناورهای کنترلی و زیر سطحی قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این ادرس مراجعه نمایید.(http://irandarya.com)

 دریافت نسخه pdf | دریافت نسخه ورد

تاریخ درج : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
زمان درج : ۱۴:۴۷
دفعات کلیک شده: 76
 

ايران_تهران_دانشگاه امام صادق عليه‌السلام- ص پ 159-14655 - کدپستي: 1465943681 - تلفن 88094001 - دورنگار 88093484

پست الكترونيکي: isu @ isu.ac.ir - نشاني‌الكترونيكي: http://www.isu.ac.ir