| | فارسی العربیه English |
صفحه نخست
دانشگاه امام صادق علیه‌السلام<
هیئت امناء جامعه الامام الصادق (ع)
حوزه ریاست<
اداره کل روابط عمومي و بين‌المللي<
معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي<
دانشکده ها<
معاونت پ‍ژوهشي<
مركز زبان
معاونت دانشجويي و فرهنگي
معاونت سرمايه انساني و مديريت منابع 
اداره کل طرح و برنامه
گزينش و پذيرش دانشجو
نرم‌افزار جامع آموزش
نرم‌افزار جامع اداري و مالي
سامانه اطلاعاتي جامع دانشگاه(ساجد)<
كتابخانه، سامانه اطلاعات علمي دانشگاه(ساعد)
پرديس خواهران
  206

سخنرانی دکتر اسداله کردنائیج در پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک

در اولین روز از پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک که به میزبانی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و در سالن همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد، دکتر اسداله کردنائیج، معاون سرمایه‌انسانی و مدیریت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس به ایراد سخنرانی پرداخت. عنوان سخنرانی ایشان «فرآیند ظهور مسائل استراتژیک در دستور کار تصمیم‌گیرندگان سازمان» بود.

در ابتدای این سخنرانی، موضوع اهمیت مسائل استراتژیک در سازمان و نحوه شناسایی این مسائل مورد بررسی قرار گرفت و بعنوان شاهدی بر اهمیت پرداختن به این مسائل، به قاعده 20-80 و گرفتار شدن تصمیم‌گیرندگان در دام این قاعده اشاره شد. به نحوی که معمولا تصمیم‌گیرندگان، 80 درصد از زمان خود را صرف درصدی از کم‌اهمیت‌ترین وظایف سازمان می‌کنند و این عملکرد باعث به هدررفتن بسیاری از کم‌یاب‌ترین منابع سازمانی خواهد شد.

آشنایی با فرآیند شکل‌گیری مسائل استراتژیک و ابعاد مورد توجه در تشخیص این مسائل، دامنه دید تصمیم‌گیرندگان را وسعت بیشتری خواهد داد و به تبع آن، موجب بهبود کیفیت تصمیمات اساسی سازمان خواهد شد.

آقای دکتر کردنائیج در ادامه تعاریفی از مسائل استراتژیک ارائه نمودند و ابعاد مختلف مسائل استراتژیک را تبیین نمودند. در نهایت به فرآیند ظهور مسائل استراتژیک به شرح ذیل اشاره شد.

 

این کنفرانس، بصورت سالانه و بعنوان بزرگترین تجمع اساتید، پژوهشگران و مدیران حوزه استراتژیک در ایران و منطقه برگزار می‌گردد که هدف از آن، آشنایی با مفاهیم نوین علمی و کاربردی در حوزه مدیریت استراتژیک است.


 

 

 

 

 


دریافت نسخه pdf | دریافت نسخه ورد

تاریخ درج : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
زمان درج : ۹:۱۰
دفعات کلیک شده: 225
 

ايران_تهران_دانشگاه امام صادق عليه‌السلام- ص پ 159-14655 - کدپستي: 1465943681 - تلفن 88094001 - دورنگار 88093484

پست الكترونيکي: isu @ isu.ac.ir - نشاني‌الكترونيكي: http://www.isu.ac.ir